Haber & Etkinlik / News & Events

SEDA DUYGU AYGÜN WAKO DÜNYA ANTRENÖR KOMİTESİNE SEÇİLDİ

Kickboks 30 Kasım 2018 tarihinde IOC Olimpiyat Komitesi tarafından Olimpik spor olacabilecekler listesine alınmıştı. Olimpik spor olma gayretini gösteren Wako olimpik ruha sahip yeni bir teşkilatlanma girişiminde bulundu. Ve komitelerinin içine Antrenörlük komitesini ilave etti. Komite faaliyetiyle Dünya ülkelerinin yaptıkları kickboks çalışma ve teknik yapılarının geliştirilmesi ve belli bir düzeye çıkartılması amaçlanmaktadır. Dünyada Kickboks yapan tüm ülkelere ulaşarak verilecek seminerlerle kickboks çalışmalarının ve teknik çalışma modellerini ve antrenman  yapısını eşitlemek kazanç olacaktır.

Wako; Öncelikle teknik yapıyı oluşturan eğitimci teşkilanmasını tamamlamlamak istediğini ve ardından Pan Amerikan Oyunları, Asya Oyunları, Afrika Oyunları başta olmak üzere Akdeniz Oyunları organizasyonlarının içinde yer alarak kicboks faaliyetlerini arttırmak amacında olduğunu toplantılarda dile getirmiştir. Ayrıca bu güne kadar yapılan organizasyon, şampiyona, turnuva vb faaliyetleri olağandan çok fazlasının düzenlemesini sağlamak amacıyla müsabakaların kaliteli geçmesi için Wako tarafından yeni projelere başlanmıştır.

4 kez Avrupa 4 kez Dünya Şampiyonlukları kazanmış olan Eskişehirimizin başarılı sporcusu Antalya'da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonasında Milli Takım Antrenörü olarak görev alan Seda Duygu AYGÜN Wako (Dünya Kickboks Organizasyonlar Birliği) tarafından Wako Coach Committee (Wako antrenörler komitesi) üyesi olarak seçildi. Bu bizim için Türkiye için çok büyük bir onur. Şampiyonumuz Komitenin yaptığı ilk toplantıda şunları söyledi Birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Resimde Komite üyeliğine seçilenler —Seda Duygu Aygün: Dave Heffernan, Nikos Memmos, Daimi Akin, Gianfranco Rizzi, Wilson Okon Godwin Joe ve Essa Abu Nassar ile birlikte.

 
 
 

03.12.2019