Haber & Etkinlik / News & Events

SEDA DUYGU AYGÜN KİCKBOKS MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ OLDU

Eskişehir’imizin yetiştirdiği ender sporcularından biri var !.  Kendisi 13 yıllık Memur.. Eskişehir Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği görevlerini sürdürüyor.

Aslında herkes tarafından bilinen ve tanınan biridir o… günümüze kadar elde ettiği başarılarıyla kendinden daima söz ettirdi.

Kickboks’ta üst üste 16 Yıl Türkiye Şampiyonu olan ve Boks başta olmak üzere Tekvando, Karate, Muaythai gibi temaslı mücadele sporlarında defalarca Türkiye şampiyonlukları kazanmış olan Dinamik-Do Spor kulübü sporcusu olan Seda Duygu AYGÜN’ den söz ediyoruz.

Başarılarla dolu çok uzun süren yarışma hayatı halen devam ediyor. Kazanılan bu başarıları göz ardı etmeyen Türkiye Kickboks Federasyonu şampiyonumuzu Milli Takım Antrenörlüğüne getirdi. 

Antalya’da 23 Kasım-01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya spor salonunda Wako Tarafından düzenlenen Dünya Kickboks Şampiyonasında göreve başladı.

Ringlerde 4 kez Avrupa 4 Kez Dünya Şampiyonu olan Seda Duygu AYGÜN rakiplerine yumruk ve tekme atma yerine şimdi yine aynı kulvarda değişik görevlerde kendine başarılar arıyor. Bir koltuğa 2 karpuz sığmaz atasözümüzün dışına çıkarak Sporcu, Antrenör, amatör ve profesyonel Hakemlik görevlerini sürdürmesinin yanısıra WAKO Dünya Kickboks Organizasyonu Birliğinde Antrenör Kuruluna seçildi. Artık Dünya Federasyonunda Ülkemizi uluslar arası Antrenör olarak temsil edecek.

Seda Duygu AYGÜN’ün mesajı şöyle; 1994 yılından günümüze kadar Kickboks dünyasında Türkiye, Balkan, Avrupa, Kıtalar arası ve Dünya şampiyonlukları elde ettim. Bu tecrübelerimi ve birikimlerimi Milli takım düzeyindeki sporculara aktarabilmem için Milli takım antrenörlüğüne getirildim. Başkanımız Salim Kayıcı’ ya ve beni bu günlere taşıyan antrenörlerim olan Annem Aysun AYGÜN ve Babam Erdin AYGÜN’e sonsuz teşekkür ederim.


27.11.2019