Hakkımızda / Our About

imaj

Merhaba


Dinamik-Do   Erdin AYGÜN tarafından 27.05.1981 'tarihinde Eskişehir tarihinin ilk özel spor salonu olarak Hamamyolu Cad. Bakım Sokak'ta kuruldu.1986 yılında İstiklal Mah.Çınar Sokağına  taşındı. Bu adreste 24 yıl kaldı 20.02.2010 tarihinde Güllük Mahallesi Hatboyu Caddesine taşındı. yeni yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

1994 yılında Cumhuriyet Bulvarında şubesini açtı. (Alanönü tramvay durağında)  

Dinamik-Do Kulübünün kurulmasının temel amacı;  toplumdaki herkesin spor yapabilmeleri için ortam sağlamaktır. İnsanların zinde, sağlıklı dinç ve verimli bir yaşam sürdürebilmeleri için kadro oluşturarak hizmet verebilmektir. Özellikle çocuk yaştakiler ve gençlerin mücadele sporlarıyla tanışmalarını sağlamaktır. Kulüp bünyesinde oluştulan bu ortam ve verilen eğitimler sayesinde spora katılanların çok güçlü bir ruh yapısına sahip olmalarını inşaa etmektir. Dinamik-Do bu amaçla spor adına bilimsel araştırmalarda bulunarak her yaştaki bireyler için antrenman sistemleri geliştirmiştir. Kurucusu bulunan Erdin Aygün, Eşi Aysun Aygün ve kardeşi Erdinç Aygün ile beraber Spor gönüllülerine bu yeni programları uyguladılar. Elde edilen eğitim tecrübeleri gençliğe aktarıldı. Bu programlara katılanlar öncelikle rusal zindelik sahibi oldular. Katılımcıların tamamı bedensel disiplini elde ettiler. Dinamik-Do’da spor yapan kişiler sağlam karakter olgusuyla  tanıştılar. Ve bir bütünlük içerisinde Dinamik-Do 36 yıldır faaliyetlerini arttırarak sürdürmektedir.

Tüm bu uğraşılar, planlı çalışmalar sonucunda 6 tane Dünya Şampiyonluğu, 6 tane Avrupa Şampiyonluğu elde eden sporcular yetiştirildi. Sayısız Uluslar arası birincilik, ikincilik ve üçüncülük kazanan sporcular yetişti. Bu çabalar sonucunda artık Eskişehir'in özlem duyduğu başarılar ard arda gelmeye başladı ve hala her müsabaka dönemlerinde şampiyon olan sporcularımızla gurur duymaktayız. Eskişehir'de butik salonlarda yetişen dünyaya kafa tutan sporcular Dinamik-Do'da yetişmektedir.. Milli Takımlarada Milli Formayla Eskişehir'imizi temsil eden ve çok büyük şampiyonlukları Eskişehir'e getiren bu başarılar temeli iyi planlanan çalışma ve hazırlık sistemlerinin kanıtıdır.

Müsabaka yapabilen sporcuların dışında, spora ihtiyaç duyan bay bayan herkese  sağlıklı yaşam sürdürebilme adına eğitim çalışmalarını sürdüren Dinamik-Do 36 yıl sonrasında bu günleri sürdürmektedir "Geçmişten Geleceğe" vizyonu ile  "Spor ve Başarı" misyonu ile vücut bulmaktadır.

Mücadele sporlarının yanında bayanlara Aerobik-Step grupları, Gençlere Body Building, yetişkinlere Fitness ve Kondisyon çalışmaları kuruluşunun ilk günlerinden bugünlere kadar sürdüregelmektedir.

Dinamik-Do çeşitli Spor Federasyonlarının resmiyet kazanması için çalışmalar yaptı. Bir örnek olarak Türkiye Kickboks Federasyonunun kurulmasında çok büyük katkılar yapıldı. Eskişehir’de 1981 yılından günümüze aralıksız olarak spor eğitim hizmetlerini veren branşların müsabaka faaliyetlerini ise Ülkemizin her yerinde sürdürmekte olan Spor Camiası içinde öncü ve başarılı bir spor kulübü olarak tanınıp, bilinmektedir.

İnsan yaşamının tüm evrelerinde; sistemli şekilde fiziksel aktivitelerde bulunmak çok önemlidir. Antrenmanlarda ter atarak, özel hareketlerle bedenin güçlendiğinin farkına varılması ve bu arada fazla kiloların atılması elbette insana rahatlık hissi vermektedir.

Sporun başlama yaşı olarak benimsenen 05 yaş ve üstündeki herkese (kız-erkek, bay-bayan) günün herhangi bir saatinde spor yapmalarını önermekteyiz, (grup ya da bireysel) spor yaparak dinç ve sağlıklı kalmak için salonumuzda Milli Antrenörler eşliğinde bilimsel antrenman sistemleri uygulamaktayız.

Bu bilinci olgunlaştırmak ve daha fazla enerjiye sahip olmak ve günü yaşamak, güçlü olmak, strese dayanıklı hale gelmek, iş, ders v.b. günlük faaliyetlerin yüklediği yorgunluklardan kurtulmak ve daha iyi ruh haline kavuşmak için herkesi bizimle bir arada olmalarını istiyoruz. Özellikle; zayıflamak isteyen bayanların Dinamik-Do GYM spor salonumuzda spor yapmalarını istiyoruz. 2015 yılı başlarında Hatboyu ve Alanönünde bulunan salonlarımızda yapılan yenilenme ve tesisleşme sonucunda Eskişehir’de yaşayanlara sporlu bir hayat, sporla dolu güzel günler yaşanması için herkesi spora davet ediyoruz.

Sağlıklı ve spor dolu günler dileriz.